Reklam
  • Reklam
  • Reklam
Reklam

Avrupada Sırp - Pomak gerginilgi

Sırpların Pomak ve Boşnakları avrupada gerginlik çıkarıyorlar suçlamasına karşılık Pomakların İsviçre Cenevre toplantısının ardından , yaptığı hodri meydan açıklamasından sonra avrupada Sırp – Pomak gerginliği yaşanıyor . Hamburg senatosu Pomak Federasyonunu acil Toplantıya çağırdı.. Çok tehlikeli diplomatik gerginlik!

Avrupada Sırp - Pomak gerginilgi

Sırpların Pomak ve Boşnakları avrupada gerginlik çıkarıyorlar suçlamasına karşılık Pomakların İsviçre Cenevre toplantısının ardından , yaptığı hodri meydan açıklamasından sonra avrupada Sırp – Pomak gerginliği yaşanıyor . Hamburg senatosu Pomak Federasyonunu acil Toplantıya çağırdı.. Çok tehlikeli diplomatik gerginlik!

Avrupada Sırp - Pomak gerginilgi
22 Ocak 2016 - 03:14 - Güncelleme: 22 Ocak 2016 - 03:39

Sırpların Avrupada nerede bir gerginlik varsa bunun sebebi Pomaklar ve Boşnaklar'dır açıklamasının ardından , Hamburg Pomak federasyonunun yaptığı karşı açıklama ile  Gerginlik tırmanıyor .

 Almanya Hamburgdan sonra Isvicre ve Avusturyada Kurulma aşamasında  olan Pomak federasyonlarının Almanyada Yaptığı Toplantı ve Ortak deklerasyonun ardından gözler Pomakların  üstünde.

 Hamburg Pomak Federasyonun sert çıkışı Balkanlarda ve Avrupada yeni bir etnik gerginlik yaratabilir  telaşına düşürdü.  Avrupa Pomak federasyonlarının Resmi internet sitelerinde yayınladıklar Gefangene Pomaken , Entegration oder Asimilation .başlıklı yazıları ile dikkatler Avrupa Pomak Kuruluşlarına çevrildi..  üç ülke arasına hapsedilmis Pomaklar. Entegrasyon adı altında Pomak asimilasyonu.. Pomaklara yapılan katliamların , asimilasyonların, yıldırma , sindirme ve yoketme Politikalarının tek tek hesabını soracağız.. Pomakları asimile eden , etmeye çalışan , Pomak Kültürünü eritmeye yok etmeye çalışanların fitil fitil Burnundan getireceğiz şeklinde Almanca , ingilizce, ispanyolca  yayınladıkları yazılar üzerine Sırp Kuruluslarıda Avrupada 'da nerede bir gerginlik varsa bunun sebebi Pomaklar, ve Boşnaklar'dır  açıklamasında bulundu. Sırp Kuruluşlarının Pomaklar bizi tehdit ediyor şikayeti üzerine Hamburg Pomak Çatı Derneği heyeti . Hamburg eyalet senatosuna çağırılarak sekiz saatlik bir görümse gerçekleştirdi .. Gerginlik devam ediyor.

Avrupada yayinlanan ve ortalgi karistiran aciklamalarin linkleri altta Tiklayin yazilanlari cevirip okuyun. ..

http://pomakischerkulturverein.blogspot.de/p/gefangen-im-interessendreieck-bulgarien.html

http://pomakischerkulturverein.blogspot.de/p/blog-page_2.html

 Avrupada Balkan Halkları arasında artan gerginliği ve gelişen olayları çözümlemek için Almanya Hamburg – İsviçre Zürich ve Cenevre – Avusturya Viyana Pomak Federasyonlarından seçilmiş dokuz Kişilik Pomak Heyetinin Sırbistan’ın Başkenti Belgrad'da Sırp yetkililer ile görüşme yapmayı planladığı açıklandı. Belgrad'da Pomak Kuruluşları ve Sırp yetkililer arasında yapılacak görüşmelere Gözlemci olarak Almanya ve  İsviçre Senatolarından belirli senatörlerinde katılacağı bildirildi. Avrupa Birliği Pomak Federasyonları birleşik  üst Kurul heyeti . Balkanlarda bir dizi resmi Diplomatik görüşmeler gerçekleştirmeyi düşündüğünü açıkladı..

Planlanan görüşmeler sırası ile şöyle: 2016 Ocak ayının sonunda başlıyor.. ilk olarak  İsviçre görüşmeleri gündemde ..   Zürih ve Cenevre Pomak Çatı derneklerinin Kurulusu genel kurulu , Almanya Hamburg  federasyon üyeliği  -  Avusturya Viyana Pomak Çatı derneğinin kuruluş genel kurulu Almanya Hamburg Federasyon üyeliği , Macaristan Budapeşte görüşmeleri diplomatik Pomak temsilciliği ve protokol işbirliği önerisi , Sırbistan Belgrad Diplomatik görüşmelerin düzenli yapılması ve sorunların masada çözümü önerisi – Pomak kurum ve kuruluşlarının uluslararası yeterlilik düzeyinde olanların listelenmesi Avrupa birliği güvenlik Konseyi diplomatik ilişkiler bölümüne bildirilmesi .. 9 kişilik Pomak Heyetinin toplantı Görüşmelerden sonra , komisyonlara ayrılarak Kosova , Arnavutluk, Romanya ve Yunanistan’da bir dizi resmi ve gayri resmi Toplantılar yapacağı Avrupa Birliği Uluslararası Pomak Kurumları Çatı derneği Hamburg resmi internet sitesinde yayınlandı..  Gelişmeler sosyal Medya  üzerinden Medya sözcülüğü ile Pomak Kamuoyu zaman zaman bilgilendirilecektir. Denildi .  

Kaynak link :   http://pomakischerkulturverein.blogspot.de/

 

Bizi  Facede sosyal Medyada Takip edin.Pomaklar hakkinda her seyden an itibari ile  Haberiniz olsun ..  Pomakbülteni Haber Portalı.

 

Bu haber 20496 defa okunmuştur.