Reklam
  • Reklam
  • Reklam
Pomak Etnisitesinin politik mücadelesindeki örgütlü taktik...
Reklam
Neşet Doğan

Neşet Doğan

Pomak Ulusunun teorik temelleri

Pomak Etnisitesinin politik mücadelesindeki örgütlü taktik sistemimiz nedir?

13 Şubat 2023 - 20:40


Pomak Ajans siber Dijital bir yöntem çatting web sistemi ile sanal bilgi aktarım ve örgütlenme biçimidir. Bu yöntem Pomak ajans tarafından geliştirilen zincirleme Çatting web blogları, siteler, E-Dergi ve kitaplar, GİF flashfotolar ile haberleşmeyi hedefler. Forum, sosyal medya sayfa ve gruplarında gerekli duyurular yapılır. DNS ayarlarında bir çok blog ve sitesinde http yerine https şifreleme kullanır. DOS ve İOS sunucularında kendine özgü html - asp - php ile web yazılımını kurar. tor server kullanmaz.
  
 Pomak Ajans kahvaltı, şenlik, festival, yemek, yürüyüş, etkinlik halka açık real hiç bir aktivite düzenlemez. Yazılı ve basılı medya kolu yoktur. Pomak Ajans Siber sanal web medyadır. örgütlenme biçimi ve sistemini bu yönde geliştirir. 

  Pomak Ajans Pomak tarihi ile ilgili bulduğu foto, bilgi ve belgeleri JPG - JPEG - GİF - PNG - Bitmap -BMP -TFF formatlarına çevirerek dijital arşivlerde koruma altına alır. Pomak Ajans şeffaf, açık ve nettir. Bunun dışında Gündem konusu olan tartışmalara, araştırmalara konu ile ilgili katılımcıları Pomak ajansın özel forum tartışma sitelerine, ayarları gizliye çekilmiş gruplara kapalı sohbet odalarına ekler. Pomak Ajans Ticari bir Kuruluş değildir, çıkar ilişkisi içinde hiç bir bağlantı kabul etmez, web sitelerindeki ilanlar, reklamlar tamamen ücretsizdir, kişi, kurum yada kuruluşlar Pomak ajansın sitelerinde kendi ilanını, duyurusunu  kendi reklamını kendi düzenler. eğer yetersiz kalırsa Pomak ajans webmasterları, destek verir.  bu hizmetlerin karşılığında hiç bir maddi talebi yoktur olamaz.  maddi tüm şekillenmelerden, çıkar ilişkilerinden uzak durur.

   Pomak Ajans Resmi bir medya kuruluşudur. bir çok yasal resmi medya kuruluşuna üyedir. fakat sadece gönüllü Pomaklardan oluşan bir yapılanmadır.   
Pomak Ajans Pomak Halkının var olma mücadelesinde, Kimlik, kültür, dil tarih kavgasında yer alan Pomak Halkının saflarında gördüğü kişi, Kurum, Kuruluş, dernek, vakıf gibi oluşumları her açıdan destekler.  

   Pomak Ajans  Siber Taciz  suç uydurma, izleme, tehdit, kimlik hırsızlığı, veri tahribi ya da manipülasyon yapmaz , sosyal ağlar aracılığıyla birisinin etkinliklerini takip etmez , çevrimici etkinliklerini izler fakat  açıklamaz. Siber Taciz kişinin imajını ve güvenini yok edebilir. Sonuç olarak da gerçek dünyada meydana gelen tacizlere göre kurbanı çok daha büyük bir fiziksel tehlikeye atabilir olduğunun bilincindedir. . Bilgisayar ve android sistemlerinde Web'e erişimi olan diğer aygıtlara olup biten her şeyi takip etmek için casus yazılımlar  kullanmaz,  izlemek için yazılım ve donanım aygıtları bulundurmaz, siber taciz bir  suçtur. Tacizcilere gereken cevabı gene siber sanal ortamda fazlası ile verir.
Pomak Ajans Siber Savaşlardan uzak durur. Hizmet dışı bırakma veya elektronik ağ ile gerçekleştirilen PC hizmeti sonlandırma, siber saldırı, Ses dinleme, açık mikrofon dinleme,  İnternet saldırıları düzenlemez. Pomak Ajans web sunucularına ana bilgisayar santrallarına yapılan siber saldırılara karşı  satranç kurallarına göre sadece savunmaya geçer. 

   Pomak Ajans Virüs, truva atı ve solucan olarak adlandırılan zararlı yazılımlar göndermez, Oturum çalma. Yemleme ve tuzaklama yapmaz. 

    Pomak Ajans dijital siber sanal web ortamında güvenilir, dürüst, doğru ve gerçekçidir 
Pomak Ajans POMAKLARIN Gönüllü Siber ordusudur ...

   Bu konuda politik sentezlerime ve Yazılarıma dönem dönem devam edeceğim.. Elimden geldiğince, zaman buldukça POMAK ulusal azınlık  kavramı ile  Etnisite  ve Kimlik bunalımı paradigmasına ulusal Pomak ekseninide  dikkate alarak  Teorik  katkılar sunmaya çalışacağım.  Si Zdrav - SAYGILARIMLA. Neşet Doğan 

Bu yazı 1314 defa okunmuştur .