Reklam
  • Reklam
  • Reklam
Reklam

Pomaklara iftira ve Yalancılık tartışmaları büyüyor

BAL-GÖÇ + Kırcali bg.vesti gazetesi + Glasit na Pomatsite / Pomakların sesi Gazetesi + PODEF arasındaki Pomaklara iftira ve Yalancılık tartışmaları büyüyor

Pomaklara iftira ve Yalancılık tartışmaları büyüyor

BAL-GÖÇ + Kırcali bg.vesti gazetesi + Glasit na Pomatsite / Pomakların sesi Gazetesi + PODEF arasındaki Pomaklara iftira ve Yalancılık tartışmaları büyüyor

Pomaklara iftira ve Yalancılık tartışmaları büyüyor
04 Şubat 2015 - 14:09 - Güncelleme: 04 Şubat 2015 - 22:06

KAMUOYU AÇIKLAMASI:
Merkezi Bursa’da bulunan ve bünyesinde Türkiye’nin pek çok ilinden dernekler bulunan Pomak Dernekleri Federasyonu (PODEF) yöneticileri 03.02.2015 tarihinde Bal-Göç Genel Merkezini ziyaret ettiler. Karşılıklı nezaket sözlerinden sonra Genel Başkanımız Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN, geçtiğimiz günlerde Bulgaristan’da bir internet sitesi üzerinden paylaşılıp sosyal medya üzerinden yayılan ve kendisine atfedilen sözleri kesin bir dille yalanladı.

BAL-GÖÇ Genel Sekreterliği Adına
Erdinç KAHRAMAN
Genel Sekreter Yardımcısı

BAL-GÖÇ Genel Sekreterliği Adına Bir Kamuoyu açıklaması yayınlandı , Bunun üzerine Pomakların sesi Gazetesi Yazı isleri Müdürü genel Koordinatör Mehmet demir BAL-GÖÇ Genel Sekreteri  Erdinç KAHRAMAN beye bir soru yöneltti

Mehmet Demir : Peki Erdinç bey,açıklamanız güzel.hatta bana göre biraz gecikmeli bir açıklama, ikincisi bu haberi yapan gazeteye tekzip yazınızı Kurum olarak gönderdiniz mi ? yada sizin deyiminizle yalan haber yapan bu gazeteye kurumunuz adına yalan haber yaptığı için her hangi bir hukuk mücadelesi verecek misiniz..?Çünkü genel Başkanınızı. kamu oyu önünde bu haberi yaparak küçuk düşürülmüştür..!Yoksa yalan haber yapan bu gazetenin yanına Bu kar’mı  kalacaktır..?

Glasit na Pomatsite / Pomakların sesi Gazetesi Yazı isleri Müdürü genel Koordinatör Mehmet demir , BAL-GÖÇ Genel Sekreteri  Erdinç KAHRAMAN beye Bu sorusu ile ya kardjali.bgvesti.net Gazetesi ve haber sitesi Yalan söylüyor yada siz yani BAL-GÖÇ .. birinizden biri yalancısınız , Yalancılık iyi bir şey değildir Yalan söylemeyin ayıptır imalarında bulundu . ve Bu durumun açığa çıkmasını talep etti.  

Daha sonra

Mehmet Demir : Erdinç bey,Gazatecilik ciddiyet,durüstlük,belge,bulgu,kanıt ister,Bız Kırcali bg.vesti gazetesine haberi yapan sayın Kulov'la gorüstukten sonra haberi yaptık.haberın dogrulugunu teyit aldıktan sonra yayınladık.Kendisi şahitlerinin oldugunuda arkadaşımıza bildirmiştir.her an ıspatlamayada hazır oldugunu ses kayıtları vb.bılgılerın elinde olduğunu söylemiştir.

Yani buyurun  Kim yalan söylüyor ortaya çıksın biz BAL-GÖÇ olarak  büyük bir kuruluşuz  demekle olmuyor. POMAKLARA Böyle kötü , çirkin , ağır  iftirayı attınız mı atmadınız mı ?  görelim ;  Ayrıca üstüne üstelik haberi yapan gazeteyi ve siteyi yalancılıkla suçluyorsunuz .

Bir çok haber kurulusu bu sitenin ve gazetenin haberlerini kaynak alır . Biz ciddiyetine inanıyoruz. diyerek , Mehmet DEMiR Yoruma açık bir şekilde Masajını yayınladı.

BAL-GÖÇ ün Pomaklara iftira atması ve Bu haberi yapan gazetenin yalancılıkla suçlanması , yada iki taraftan birinin Yalan söylediği , Kısacası YALANCILIK tartısması  BAL-GÖÇ + Kırcali bg.vesti gazetesi ve Glasit na pomatsite ( Pomaklarin sesi ) Gazetesi ve PODEF  arasında devam edeceğe benziyor. Hayırlısı olsun Biz Pomak ajans olarak bekleyelim, izleyelim , görelim.

BAL-GÖÇ ve taraflardan haber yapmaya , Pomak halkını tarafsız , ilkeli , gerçekleri ve doğruları yazarak bilgilendirmeye devam edeceğiz .

Bizi  Facede sosyal Medyada Takip edin.Pomaklar hakkinda her seyden an itibari ile  Haberiniz olsun

 

Bu haber 4959 defa okunmuştur.