Reklam
  • Reklam
  • Reklam
Reklam

Avrupa Pomak Kuruluşundan Uluslararası Sert Bir Nota .. Şimdilik Sadece UYARIYORUZ

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER İNSAN HAKLARI KONSEYİ Güvence kararlarına Uyun

Avrupa Pomak Kuruluşundan Uluslararası Sert Bir Nota .. Şimdilik Sadece UYARIYORUZ

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER İNSAN HAKLARI KONSEYİ Güvence kararlarına Uyun

Avrupa Pomak Kuruluşundan Uluslararası Sert Bir Nota .. Şimdilik Sadece UYARIYORUZ
02 Temmuz 2015 - 14:01 - Güncelleme: 02 Temmuz 2015 - 19:22

Bulgaristan , Makedonya ve diğer ülkeler  Pomakların hakları ihlal edildikçe , Pomaklar  egemen ulus hakim kültür altında asimile edilerek benlikleri yok edilmek istendikce Hukuk mücedelemiz sürecektir.  BİRLEŞMİŞ MİLLETLER İNSAN HAKLARI KONSEYİ 93. Madde gereği  , Strasbourg Azınlık hakları mahkemesi  ve Helsinki insan hakları mahkemesinde davalar açacağımızı , takipçisi olacağımızı bildiririz .  ,Asimile edilerek yok edilmek istenen Pomak ulusal özellikleri , kültürü , dili Birleşmiş milletler insan hakları Konseyi tarafından güvence altına alınmış fakat bu güvence kararı  Pomakların yaşadıkları ülkelerde gizli yada açıktan sürekli çiğnenmektedir.  Hukuk Mücadelemiz sürecektir. Uluslararası Pomak Kültür Kurumları Çatı Dernegi Hamburg ( Pomakischer Kültür Verein Hamburg e.V – INTERNATIONAL )

Pomaklar kendi ulusuna özgü  anotomik ve genetik özelliklerini taşıyan  güney slav kökenli ayrı bir ulustur. Hiç bir yerde hiçbir ülkeye göre Yurt Dışı değildir ! Osmanlı Rus savaşı döneminde devletlerini ve bayraklarını kaybetmiş, vatansız , statüsüz , topraksız  bir halktır. O yurtlar Pomakların yurdu üstüne kuruldu.Kendi yurdunda azınlık durumuna düştüler. BİRLEŞMİŞ MİLLETLER İNSAN HAKLARI KONSEYİ

Makedonlar ve Pomakların haklarının tanınması
Madde 93. Kendini tanımlama etnik hakkına saygı olan Anayasa hükümlerine uygun olarak, Hükümet, bu hakkın yanı sıra ifade ve Makedon ve Pomak azınlık mensuplarının örgütlenme özgürlüğü haklarını sağlamak ve korumak gerekir.
Recognition and rights of Macedonians and Pomaks
93. In accordance with its Constitutional provisions to respect the right to ethnic self-identification, the Government should ensure and protect this right, as well as the rights to freedom of expression and freedom of association of members of the Macedonian and Pomak minorities.

United Nations General Assembly A /HRC/19/56/Add.2

Kaynak Link :   http://www.ohchr.org/Documents/HRBodies/HRCouncil/RegularSession/Session19/A-HRC-19-56-Add2_en.pdf

Bizi  Facede sosyal Medyada Takip edin.Pomaklar hakkinda her seyden an itibari ile  Haberiniz olsun ..

https://www.facebook.com/groups/312369708876495/

Bu haber 5174 defa okunmuştur.