Reklam
  • Reklam
  • Reklam
Reklam

Türkçü Turancı web sitelerinden alıntılar linkleri ve Pomaklar hakkında düşündükleri .

Hiç yorum yapmadan , orjinaline dokunmadan hiç bir ekleme yapmadan sitedeki yazıların fotosu ile yayınlıyoruz.. kaynak linkleri altta veriyoruz kendinizde bakabilirsiniz

Türkçü Turancı web sitelerinden alıntılar linkleri ve Pomaklar hakkında düşündükleri .

Hiç yorum yapmadan , orjinaline dokunmadan hiç bir ekleme yapmadan sitedeki yazıların fotosu ile yayınlıyoruz.. kaynak linkleri altta veriyoruz kendinizde bakabilirsiniz

Türkçü Turancı web sitelerinden alıntılar linkleri ve Pomaklar hakkında düşündükleri .
28 Nisan 2016 - 23:05 - Güncelleme: 28 Nisan 2016 - 23:51

Bozkurtlar Diriliyor, Türkçüler Geliyor -Türkçü Turancı Otağ Kurt İni POMAKLAR kimdir ?  DAHA iyi TANIYALIM   Ulu Türkçü Nihal ATSIZ Otağına Hoş Geldiniz! 

Türkçü Turancı web sitesi Türklüğün dost ve düşmanları sayfası

Giray-han:
Pomakların adında bir kere meymenet yok ki kendilerinde olaydı. Kendi hristiyan soydaşları bile bunlara aşağı bakarken biz mi bunlar ile uğraşalım? Malum kan olarak bulgar oldukları için, bulgar kültürü ve tarihine yapışacaktır bazıları, ama sonra en büyük tokadı kendi soydaşlarından yiyecektirler  Bursa'dada var bu soysuzlar hepsi ümmetçi,arap yalakası, sözde Türk, yalancı, kavgacı yani kürtlerden aşağı kalır yanları yok.

Tata Tunga:
Pomakların yeryüzündeki ortalama sayısı 600-700 bin civarıdır. Bulgaristan'daki Pomaklar yoğun olarak Smolyan bir de Blagoevgrad ilinde yaşar. Kırcaali  ilinde aşırı derece azdırlar.
 

Pomakların birkaç çeşiti vardır:
1. Fethullahçı Pomaklar. Bunların pek zararı olmaz, ancak Türkiye'ye Müslüman bir ülke diye bağlıdır. Fakat  Türkiye'yi ikinci anavatan olarak  görürler. Bulgaristan'da doğdukları için Bulgaristan'ı birinci anavatan olarak görürler. Bunların sayısı da aşırı derece azdır. Türkler gibi Türkçe konuşabileni de aşırı derece az da olsa vardır.

2. Dinine bağlı ancak Türkleri sevmeyen. Bu tür pomaklar "bizi Türkler Müslümanlaştırmış" derler. Kendilerini "Muhammedî Bulgarlar" olarak tanımlarlar. Çok az da olsa ibadetlerinin Bulgarca yapılmasını isteyenler de vardır. Kuran'ı Türkçe kaynaklardan değil, Arapça kaynaklardan araştırılmasından yanadırlar.

3. Müslümanlığı terk etmeyen ama Türkleri de sevmeyen, Bulgar hayranlığı yapan Bulgarca şarkı, halk türküsü dinleyen. "Edebi Bulgarcayı iyi konuşabiliyoruz" diye hava atan özentilerdir. Bunlar aslında pek 5 vakit namaz da kılmaz, ama yine de Müslümanlığı terk etmez. Hatta Bulgar adı bile taşırlar. Bunlar biz Türkleri de pek sevmezler.

4. Türkiye'de yaşayan, Pomaklığı Türklüğe yamamaya çalışan. Bunu kendilerini Türk hissettikleri için değil, kendi ayrı tarihleri olmadığı için ya ona buna yamanırlar ya da önemli büyük şahsiyetleri sahiplenirler: Atatürk'ü de, Talât Paşa'yı da, Oktay Sinanoğlu'nu da, şarkıcı Funda Arar'ı da, aktris Müjde  Ar'ı da Pomak ilân ederler.

5. Müslüman da olsalar kendilerini tamamen bambaşka millet ilân edenler. Bunlar Batı Trakya'da (Yunanistan'da) yaşayan Pomaklardır. Bu da Yunan politikasının bir sonucudur. Yunanistan, Pomakları hem Türkleşmeye hem de Bulgarlaşmaya karşı onlara her bir milletten ayrı bir millet kimliği sunuyor. Onlara  bu doğrultuda yayın yapma izni veriyor.

6. Müslümanlığı terk etmiş ya da etmekte olan Pomaklar. Bunlar, "Bizim asıl dinimiz Ortodoks Hristiyanlığıdır. Bizi Osmanlı döneminde  Türkler zorla Müslümanlaştırmış" der. En büyük Türk düşmanı da bu tip Pomaklardan çıkar. Örneğin Skat Televizyonu'nda çalışan papaz Boyan Sarıev Pomaktır. Şu linkte de görmüşsünüzdür:

Tata Tunga:
Pomakların çoğu da iki yüzlüdür.Bulggaristan'da Bulgarların yanında "Biz Bulgarız" ya da "Bulgar Müslümanıyız, Türk değiliz" derler. Türkiye'de Türklerin yanında da "Pomaklar Türktür", "Biz Türküz" ya da "Biz din kardeşiyiz" derler. Böylece Türkiye'de daha fazla kalkınacaklarını umarlar zavallıca. "Türklerden farklı bir millet  olduğumuz için bize kötü gözle bakmazlar" diye düşünürler, bu yüzden de "Türküz" ya da "din  kardeşiyiz" derler.

Kaynaklar :   http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turklugun-dost-ve-dusmanlari/pomaklari-daha-iyi-taniyalim/?imode

Kaynaklar :   http://www.turkcuturanci.com/

Türkçü Turancı web sitesininde POMAKLARI daha iyi TANIYALIM. SAYFASININ FOTOSU

Pomaklar hakkinda her seyden an itibari ile  Haberiniz olsun 


Bu haber 31986 defa okunmuştur.