Reklam
  • Reklam
  • Reklam
Reklam

Duvarlara Pomaklara Ölüm yazdılar

Sofya'da aşırı milliyetçi ATAKA partisi taraftarı 200 kişi Cumhurbaşkanlığı önünde toplanarak ırkçı sloganlar attı. gerilim tırmanıyor

Duvarlara Pomaklara Ölüm yazdılar

Sofya'da aşırı milliyetçi ATAKA partisi taraftarı 200 kişi Cumhurbaşkanlığı önünde toplanarak ırkçı sloganlar attı. gerilim tırmanıyor

Duvarlara Pomaklara Ölüm yazdılar
02 Temmuz 2015 - 01:04 - Güncelleme: 02 Temmuz 2015 - 16:05

Yunanistanve Bulgaristan’da ırkçılık yükselişte

Geçtiğimiz aylarda Yunanistan’ın batısındaki Manolada’da yaşananlar, gözleri Yunanistan’daki yabancı düşmanlığı sorununa çevirdi. Her yıl yabancı mevsimlik işçilerin  gittiği Manolada’da 22 yaşındaki yabancı  bir işçi, iki kişi tarafından otomobilin penceresine sıkıştırılarak bir kilometre kadar sürüklendi. Polis ilk saldıranın Yunanlı olmadığını belirtirken  muhalif gazeteler işçinin sadece verilmeyen ücretini istediğini bildirdi. otomobilin penceresine sıkıştırılarak bir kilometre kadar sürüklendiğini belirttiler

Bulgaristanda ırkçılık artarak devam ediyor!

Bulgaristanı ırkçı saldırılar ve yabancı düşmanlığı konusunda ikaz edilmesine rağmen, saldırıların artarak devam etmesi endişe verici boyutlarda.

Pomaklara Ölüm

Bulgaristan'ın güneybatısında bulunan Blagoevgrad (Yukarı Cuma) şehrindeki caminin girişine dün kesik domuz ayakları ile kanlı kalplerin bırakıldığını hatırlatarak, Pomaklara yönelik nefret içerikli saldırıların her geçen gün sistematik bir şekilde arttığını söyleniyor. Blagoevgrad'daki  duvarlara ''Pomaklara  ölüm'' yazıldığını, ardından saldırıları yapanların hala yakalanamamasının kaygı verici olduğunu vurgulandı.

Uluslararası Af Örgütü'nün, Bulgaristan'ı ırkçı saldırılar ve yabancı düşmanlığı konusunda ikaz etmesine rağmen, saldırıların artarak devam etmesi, endişe verici boyuta ulaşmıştır" değerlendirmesinde bulundu.

Pomaklar Ne Yapmalı ?
Irkçılığa ve Pomak düşmanlığına  karşı  Pomaklarında geniş katılımlı gösteriler örgütlemesi gerekiyor. Bu Konuda Uluslararası Pomak Kuruluşları devreye girmeli .

Bizi  Facede sosyal Medyada Takip edin.Pomaklar hakkinda her seyden an itibari ile  Haberiniz olsun Pomakbülteni Haber Portalı.

https://www.facebook.com/groups/312369708876495/

Bu haber 7228 defa okunmuştur.