Reklam
  • Reklam
Reklam

Avrupa ve Balkanlarda İslam fobi gittikçe artıyor.

Macaristan'ın güneyindeki Asotthalom kentinde cami ve minare yapımı, ezan okunması, burka ve burkini giyilmesi yasaklandı.

Avrupa ve Balkanlarda İslam fobi gittikçe artıyor.

Macaristan'ın güneyindeki Asotthalom kentinde cami ve minare yapımı, ezan okunması, burka ve burkini giyilmesi yasaklandı.

Avrupa ve Balkanlarda İslam fobi gittikçe artıyor.
28 Kasım 2016 - 04:13 - Güncelleme: 30 Kasım 2016 - 19:58

Macaristan'ın cami yapımı ve ezan yasaklandı Pomak Ajans/ Haber Merkezi

Macar basınında yer alan haberlere göre, Macaristan Jobbik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Laszlo Toroczkai'nin belediye başkanlığını yaptığı Asotthalom kentinde cami ve minare yapımı, ezan okunması, burka ve burkini giyilmesinin yasaklandığı kararı alındı.

Gelişmelere ilişkin yaptığı konuşmada Toroczkai, belediye meclisine sundukları teklifin diğer belediyelere örnek olması gerektiğini belirterek, "Dışarıdan gelecek yerleşimcilere ya da herhangi bir şekilde düzen bozucu niyet taşıyanlara karşı kendimizi nasıl korumamız gerektiği konusunda, bu teklifin diğer belediyelere de öncü olacağı düşüncesindeyim." dedi.

İki meclis üyesinin çekimser kaldığı oylamada Toroczkai, kentin yüzyıllardır süre gelen kültürünün korunması amacıyla kararın alındığını söyledi.

KARAR ANAYASAYA AYKIRI

Macaristan İslam Cemiyeti Başkanı Zoltan Bolek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Asotthalom Belediye Meclisinin aldığı kararın Macaristan anayasasını ihlal ettiğini belirtti.

Bolek, söz konusu yasak kararının tamamen provokasyon amacı taşıdığını savunarak, "Alınan karar anayasaya aykırı. Çünkü din özgürlüğü hakkını ihlal ediyor. Konu ile ilgili Anayasa Mahkemesine yazdığım mektupta, Belediye Meclisinin aldığı kararın incelenmesini talep ettim. Ayrıca o bölgede bir tane bile Müslüman yaşamamasına rağmen böyle bir kararın alınması provokasyon amaçlıdır." ifadelerini kullandı.

Avrupa kendi şeriat mahkemelerini kuruyor Bu ne demektir?

İngiltere resmen kendi şeriat mahkemesini kurdu ve uygulama başlıyor. Almanya ve diger avrupa ülkeleride hazırlık yapıyor bu ne demektir ve nasıl uygulanacak..

Eğer müslümansan avrupa ülkelerindeki demokratik yasalara göre o ülkenin mahkemelerinde  değil, şeriat mahkemesinde yargılanacaksın. Örnek Hollanda Amsterdam kentinde uyuşturucu kullanmak belli bir doza kadar yasak değil ve cezası yok .. fakat müsülüman isen yasak ve şeriat mahkemesinin kanunlarına göre yargılanıyorsun, yani kafan kesiliyor yada idam ediliyorsun. Bunun için seni ülkeden çıkarıp Afganistandaki bir Avrupa askeri üssüne yolluyorlar.. sonra orada herhangi bir yerde cenaze namazın kılınıyor  cezan infaz ediliyor.  islami usüllere göre kafan kesiliyor yada idam ediliyorsun.

Bu şekilde isliyor Avrupa şeriat mahkemeleri..  Son iki yıl içinde gelen Suriyeli mülteciler bu yasa kapsamına giriyor. Yada bundan sonra avrupaya gelecek müslümanlar aynı yasadan kapsamında olacak. 

Bu haber 81621 defa okunmuştur.