Reklam
Reklam

Neden EPUB sözlük ?

EPUB Nedir:e-book (publishepub) hakkında açıklama: epub güncel bir elektronik kitap formatıdır. e-book olarak bilinen kitaplar genelde PDF formatında olmakla birlikte daha çok cep telefonlarında veya benzer aygıtlarda okumak için e-kitaplar daha küçük boyutlu formata dönüştürülmüştür. epub formatını bilgisayarda açmak için internet tarayıcı üzerine kurulan küçük programlar bulunmaktadır.

Neden EPUB sözlük ?

EPUB Nedir:e-book (publishepub) hakkında açıklama: epub güncel bir elektronik kitap formatıdır. e-book olarak bilinen kitaplar genelde PDF formatında olmakla birlikte daha çok cep telefonlarında veya benzer aygıtlarda okumak için e-kitaplar daha küçük boyutlu formata dönüştürülmüştür. epub formatını bilgisayarda açmak için internet tarayıcı üzerine kurulan küçük programlar bulunmaktadır.

Neden EPUB sözlük ?
00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 28 Şubat 2018 - 23:30

Pomak Ajans EPUB Kitap , Broşür , dergi ve sözlüğümüz Nedir ? nasıl kullanılır ?  nasıl indirilir ? Hangi cihazlara yükleme yapılır ?

 Uygulamalarımızı ayrıca   Görme engelli Pomak soydaşlarımız için Pomakça sesli arama ve Pomakça komut sistemine göre geliştirdik. Cihazlar ve işletim sistemleri olarak hemen hemen gelişmiş akıllı cihazların hepsine indirip yükleme yapabileceğiniz şekildedir..  Pomakça Türkçe Kitap , Broşür , dergi ve sözlüğümüzü , Pomak Ajans sistem uygulama  yazılımlarımızı , ücretsiz , tam güvenli indirebileceğiniz şekilde  geliştirdik…   Çok daha geliştireceğiz.  Pomak ajans yayınlarını , ürünlerini yükleyip , kurabileceğiniz işletim sistemleri:  . iOS işletim sisteminde App Store’da , Android işletim sistemininde Windows Phone İşletim Sisteminde ,  Windows, Mac OS X - IOS Cihazlarda ,  (IPAD, IPHONE) - ANDROID S-Tab –Box Cihazlarda , SAMSUNG, HTC, ASUS ,  Galaxy , Tab serisi ve S serisi , Sonny Ericson ve android tabletler dahil tamamında , Microsoft  kurulumu yapılan tüm bilgisayarlarda ve cihazlarda – ek olarak  Bada OS iOS Windows Mobile , - Symbian ,  webOS Blackberry  , -Maemo  -Mee Go OS , Tizen  -LiMo OS -Sailfish OS -Asha Platform cihazlarda ayrıca Linux tabanlı tüm  işletim sistemlerinde kurulabilir ..  Kullanım .indirme , kurma ve  açıklamalar klavuzu için okuyun .

Neden EPUB Sözlük ?

EPUB dosyaları metin tabanlı olduğu için boyut olarak çok küçüktür, örneğin Pomakça-Türkçe ve Türkçe-Pomakça Sözlüğümüzün EPUB dosyası toplam olarak  752 Kb boyutundadır. Metin tabanlı olduğu için; dilediğiniz metni seçerek kopyalayabilirsiniz, dilediğiniz sözcüğü veya metni seçerek kendiniz için notlar oluşturabilirsiniz,  istediğiniz sayfayı yerimi olarak işaretleyerek daha sonra o sayfaya kolayca dönebilirsiniz, merak ettiğiniz bir kelimeyi aratarak doğrudan bulunduğu sayfayı açabilirsiniz Yazı boyutunu, rengini, fontunu ve yazının bulunduğu zemin rengini değiştirebilirsiniz.

EPUB Dosyası nasıl kullanılır?

Nasılki WORD dosyasını açabilmek için Ms Office, PDF dosyasını açabilmek için Adobe Reader programları gerekiyorsa EPUB dosyasını açabilmek için öncelikle açmak istediğiniz cihazda EPUB görüntülemeyi sağlayan bir program  veya uygulama bulunması gerekir. Bunlardan kısaca bahsedelim;

Bilgisayarda Kullanım (Windows, Mac OS X)

Bilgisayarınızda EPUB okumak için Adobe Digital Editions programını ücretsiz olarak aşağıdaki adresten indirerek kullanabilirsiniz. Adobe Digital Editions programı bilgisayarınıza kurduktan sonra Sözlüğümüzün EPUB dosyasına indirip, indirdiğiniz dosyaya çift tıklayarak EPUB dosyanızı otomatik olarak  bu program ile açabilirsiniz.

Program bağlantısı

https://drive.google.com/open?id=1YD546OdJmY1A5NqT5Go0bc8uax_WwjBE

IOS Cihazlarda (IPAD, IPHONE) Kullanım

Akıllı Telefon veya Tabletinizde EPUB Dosyasını görüntülemek için ücretsiz olarak iBooks uygulamasını kullanabilirsiniz. Eğer cihazınızda iBooks uygulaması bulunmuyorsa  App Storeda iBook u aratarak veya aşağıdaki bağlantıyı kullanarak cihazınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uygulama Bağlantısı:
 https://itunes.apple.com/us/app/ibooks/id364709193

Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra Sözlüğümüzün EPUB dosyasının adresine tıkladığınızda Şurada Aç seçeneği belirecektir. iBooks uygulamasını seçerek sözlüğümüzü bir seferliğine iBooks Kitaplığınıza ekleyerek cihazınıda istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz bir sözlüğünüz olmasını sağlayabilirsiniz.

ANDROID Cihazlarda (SAMSUNG, HTC, ASUS vb...) Kullanım

Akıllı Telefon veya Tabletinizde EPUB Dosyasını görüntülemek için ücretsiz olarak Moon + Reader uygulamasını kullanabilirsiniz. Eğer cihazınıza bu uygulamayı yüklemek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanarak uygulamayı Google Play Store üzerinden cihazınıza indirebilirsiniz.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flyersoft.moonreader&hl=tr

Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra Sözlüğümüzün EPUB dosyasının adresine tıkladığınızda Sözlüğümüzü kitaplığınıza ekleyerek cihazınıda istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz bir sözlüğünüz olmasını sağlayabilirsiniz.

Bağsettiğimiz uygulamalar kullanabileceğiniz ücretsiz uygulamalar olup uygulama mağazalarında EPUB yazıp aratarak farklı uygulamalar indirerek kullanabilirsiniz.

Sözlük indirme Linki

şu bağlantıdan indirebilirsiniz

https://drive.google.com/open?id=1YD546OdJmY1A5NqT5Go0bc8uax_WwjBE

Bizi  Facede sosyal Medyada Takip edin.Pomaklar hakkinda her seyden an itibari ile  Haberiniz olsun ..  Pomakbülteni Haber Portalı.

 

Bu haber 9171 defa okunmuştur.