Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam
Reklam
Batı Trakya’da provokasyon olasılığına karşı polis ek önlemler aldı
Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ve Gümülcine (Komotini) şehirlerinde polis yaklaşık bir haftadır teyakkuzda bekliyor. Kaynak: xanthinews.gr haber sitesi

facebook-paylas
Tarih: 12-03-2018 00:01
Batı Trakya’da provokasyon olasılığına karşı polis ek önlemler aldı

Üniformalı ve sivil polislerin azınlığın olası hedef haline gelebilecek şahıs, mekân ve camilerini koruduğu iddia edildi. Yerel xanthinews.gr haber sitesi, azınlıkça’nın aktardığına göre, “İskeçe ve Gümülcine’de 15 olası hedefin 24 saat boyunca korunduğunu” yazdı.
 2018 Şubat Almanya’daki Avrupa birliği Berlin Azınlıklar Toplantısına Pomaklarında katılması ve boy göstermesinden sonra Doğu Avrupa ve balkanlarda  Pomaklara karşı tehditler ve saldırılar yoğunlaşıyor.

2018 Şubat Almanya’daki Avrupa birliği Berlin Azınlıklar Toplantısına Pomaklarında katılması ve diplomatik olarak bir çok hak kazanması Irkçı çeteleri rahatsız etti.  Yaklaşan Hollanda Avrupa birliği Azınlıklar Toplantısı 2. Oturum öncesi Doğu Avrupa ve balkanlarda  Pomaklara karşı tehditler ve saldırılar yoğunlaşıyor.

Almanya Pomak Konfederasyonu Resmi internet sitesinden Almanca yaptığı açıklamada; Yunanistanda Pomak azınlığa karşı yapılacak ırkçı  fiili saldırıların sorumlusunun Yunanistan olacağını ve sonunun hiç de iyi olmayacağını belirterek, gerekirse karşılık veririz  açıklaması sonrasında Bu Pomaklardan gelen bir tehdittir şeklinde yorumlar dolaşmaya başladı.
  Korunanlar arasında her iki şehirdeki “Pomak dini temsilciler” ile “büyük camilerin” de yer aldığı kaydedildi. Bu önlemlerin olası olayların ve daha büyük olayların çıkmasına yol açacak provokasyonların önüne geçilmesi amacıyla alındığı iddia edildi.

 
Polisin tam kadro bu operasyona katıldığı, 24 saat boyunca devriye gezildiği ve polis memurlarının önceden planlanmış izinlerinin de iptal edildiği belirtildi.

Kaynak Haber. xanthinews.gr haber sitesi
Kaynak: Tiken web sitesi, azınlıkça web sitesi,xanthinews.gr haber sitesi

Editör: Pomak Ajans

Bu haber 163061 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
Reklam
YUKARI